Egipska mumia z tatuażem Archanioła Michała

Naukowcy z British Museum wykorzystali zaawansowane tomografy komputerowe brytyjskich szpitali by przeskanować stare egipskie mumie.  Na jednej z nich, należącej do kobiety z 700 r. n.e., na udzie znaleziono wytatuowane imię Μιχαήλ symbolizujące Archanioła Michała.

http://www.telegraph.co.uk/culture/museums/10717154/1300-year-old-mummy-and-her-intimate-tattoo.html
http://www.telegraph.co.uk/culture/museums/10717154/1300-year-old-mummy-and-her-intimate-tattoo.html

Badacze domyślają się, że tatuaż z imieniem Michał, spełniał rolę pieczęci lub znaku ochrony przed złymi mocami. Często praktykowane było mumifikowanie zwłok z amuletami w ręku, mumia z tatuażem jest jednym z niewielu tego typu znalezisk.

Archanioł Michał przedstawiany w Biblii jako najwyższy z aniołów, który prowadzi wojska przeciwko szatanowi i jego upadłym aniołom był najlepszym kandydatem do roli opiekuna.

Egipscy chrześcijanie stanowili niemałą społeczność. Popularne wśród nich były różnego rodzaju pisma apokryficzne, m.in. Księga Enocha i Ewangelia Prawdy – obie dużo uwagi koncentrują wokół postaci aniołów.

Miejsce, w którym znajduje się tatuaż, jak przypuszczają badacze, może wskazywać, że kobieta chciała w ten sposób roztoczyć opiekę nad płodem lub nad jej cnotą.

Wcześniej archeolodzy odnajdywali symbol znaleziony na udzie kobiety na ścianach budynków kościelnych.

za:

2 Comments

  1. Żadne z domysłów naukowców nie są trafne.Znam prawdę,nikt do tej pory nie miał pojęcia i nie wpadł na to jak Aniołowie mają się tak na prawdę do życia ziemskiego,powstało wiele różnych teorii,niektórych bliskich prawdy domysłów,lecz nikt nie wiedział całej prawdy na temat Aniółów.Zdaje się że tylko ja wiem jak to jest…dlaczego ludzie wiedzą tak mało o Aniołach? Nie wierzyli że Aniołowie są w śród nich na ziemii i dosłownie żyją pośród ludzi i dziwne że ludzie widzą duchy,podczas tego gdy nie dostrzegają otaczających je w bliskim otoczeniu Aniołów.Bardzo przykry fakt,lecz może to lepiej i tak ma być,gdyż Ziemia to tak dziwna planeta że może jest bezpieczniej pewnych rzeczy nie wiedzieć.

Comments are closed.